Sierpień w crowdfundingu, czyli wesprzyj te kampanie!

Przeczytasz w 11 minut Crowdfunding
Autor 24 sierpnia 2017

Zbliżając się do końca wakacji postanowiliśmy zerknąć dla Was na zbiórki crowdfundingowe i wybrać te, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę wracając z urlopu.

Tym razem przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych zbiórek w 8 kategoriach:

 1. Technologia.
 2. Muzyka.
 3. Film/wideo.
 4. Książki.
 5. Sport.
 6. Wydarzenia.
 7. Inicjatywy społeczne.
 8. Dobroczynność.

Skontaktowaliśmy się z projektodawcami najciekawszych akcji i poprosiliśmy ich o odpowiedzi na dwa pytania:

 1. Co sprawia, że warto wesprzeć Waszą kampanię?
 2. Dlaczego zdecydowaliście się na crowdfunding?

Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś bliskiego swojemu sercu!

1. Technologia

Spakuj się z MyLuggage

Platforma: Wspieram.to

Model: oparty na nagrodach

Cel zbiórki: 5 000 zł

Celem kampanii MyLuggage jest uzyskanie Waszego wsparcia i zebranie 5 000 zł na ukończenie prac nad aplikacją MyLuggage, czyli pierwszą platformą w pełni przygotowująca do podróży, która skraca czas pakowania nawet o 90%. Dzięki aplikacji możliwe jest przygotowanie listy rzeczy do spakowania na dowolny wyjazd – wakacje, podróż służbową, czy jakąkolwiek inną. MyLuggage tworzy dopasowane pod kątem różnych podróży, spersonalizowane check-listy dla różnego rodzaju wyjazdów. Ideą przyświecającą autorom aplikacji jest podróżowanie bez myślenia o bagażu.

Trzy grosze od autorów:

Paweł Łubiarz

Platforma MyLuggage będzie w pełni darmowa, ponieważ taka jest idea pomysłu – każdy może jej potrzebować! Dzięki niej będziemy w stanie skrócić czas pakowania nawet o 90%. Zależy nam na pozyskaniu użytkowników, którzy będą zaangażowani w rozwój MyLuggage. To właśnie dzięki takim osobom pracę nad aplikacją posuwają się znacznie szybciej, a wspieram.to jest świetnym narzędziem do ich pozyskania.

Kliknij i rozwiń

2. Muzyka

“RUN, UNICORN” – drugi album Klusek dla Was!

Platforma: Polakpotrafi.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 3 500 zł

Kluski, czyli Mały, Spisu i Magnes, zebrały materiał na drugą płytę i potrzebują środków na jej wydanie. Jak sami twierdzą: “to płyta którą trzeba mieć!”. Jeśli uda się z powodzeniem zakończyć zbiórkę, płyta zostanie wydana już w listopadzie. Kluski grają głównie rock’n’rolla i zdecydowanie pokazują, że rockowy duch nigdy się nie starzeje. “Run, unicorn” także będzie utrzymana w takich klimatach. Muzyka i teksty piosenek są w stu procentach autorskie, skomponowane przez członków zespołu.

Trzy grosze od zespołu:

Adam Antosiewicz

Dobrego gitarowego grania nigdy dość. Muzyka, którą robimy powinna przekonać wszystkich do wsparcia naszej kampanii :) Crowdfunding wybraliśmy dlatego, że to najlepszy sposób kontaktu bezpośredniego z fanami i danie im poczucia współtworzenia albumu.

Kliknij i rozwiń

Nowa płyta KidBrown!

Platforma: Wspieram.to

Model: oparty na nagrodach

Cel: 25 000 zł

KidBrown to sześcioosobowy zespół, którego liderkami są Ania i Jadzia. Chcą spełnić swoje marzenie i wydać płytę. Cały materiał nagrywany będzie na żywo, bez dodatków, czyszczenia i dogrywania. Płyta powstanie w ciągu pięciu dni nagrań. Planowo ma zostać nagranych 12 autorskich utworów. Co ciekawe, reszta zespołu pozna materiał dopiero na miejscu, w studio nagraniowym. Dlaczego? Bo KidBrown przede wszystkim stawiają na spontaniczność i żywą interpretację.

Trzy słowa od zespołu:

Arleta Olendrowicz

Dlaczego zdecydowaliśmy się na crowdfunding? Bo nie ma drugiego takiego zespołu. KIDBROWN wyprzedza muzycznie, harmonicznie i aranżacyjnie swoje czasy. Płyta będzie nagrana “na setkę”, co pokaże wirtuozerię i prawdę o tych znakomitych młodych artystach. KIDBROWN zachwycił i Piotra Metza, i Piotra Roguckiego, którzy uważają, że wokalistki mają “światowe głosy”! Teledysk do tytułowej piosenki ARMIA CIAŁA będzie mocny jak żaden!

Kliknij i rozwiń

3. Film/wideo

Film Siostry – kobiety dla kobiet

Platforma: PolakPotrafi.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 30 000 zł

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w trakcie wyjazdów do Afganistanu, przygotowało materiał filmowy “Siostry” o pracy z liderkami w Afganistanie. Dzięki zbiórce crowdfoundingowej stowarzyszenie będzie mogło dokończyć swój film. Bohaterkami filmu są siostry: Zohra, Gaisu i Parastu, które pochodzą z bardzo liberalnych kabulskich rodzin. Ich ojcowie, bracia lub mężowie, zgodzili się, często wbrew ostracyzmowi dalszej rodziny i środowiska, aby wzięły one udział w warsztacie – same, bez „opieki“ mężczyzn. Film pokazuje, w jaki sposób kobiety w Afganistanie budują swoją niezależność, jak wzmacniają swój głos, jak zyskują dostęp do edukacji, władzy i wiedzy.

Trzy grosze od autorów:

European Projects – Active Women Association

Warto wesprzeć naszą kampanię ze względu na jej międzynarodowy zasięg, wspierają nas różne kraje i działacze z całego kraju, jak również ze względu na jej wartości: prawa kobiet, wolność oraz niezależność. Nasz projekt przynosi także zmiany w kontekście globalnym (uczestniczka projektu została ambasadorką ONZ w Nowym Jorku). Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, gdyż docierając do dużej liczby osób realizujemy cel naszego projektu, jakim jest podnoszenie świadomości na temat sytuacji kobiet w Afganistanie i zaangażowanie publiczności polskiej i międzynarodowej w sprawy obywatelskie w kontekście globalnym.

Kliknij i rozwiń

Realizacja filmu dokumentalnego na temat osób głuchoniewidomych pt. “Przekroczyć granice ciszy i ciemności”

 

 

 

 

 

 

 

 

Platforma: Zrzutka.pl

Model:Donacyjny

Cel:5 000 zł

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym działa od 1991 roku. Skupia ono wokół siebie osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także ich rodziny i przyjaciół. Dynamiczny rozwój TPG skutkował podejmowaniem różnych działań przeciwko marginalizacji i wykluczeniu społecznemu, z czym często borykają się osoby cierpiące na głuchoślepotę. Tym razem Śląska Jednostka TPG organizuje zbiórkę pieniędzy na realizację filmu dokumentalnego na temat osób głuchoniewidomych. Film ma na celu pokazanie jak wygląda codzienność osób głuchoniewidomych, ich życie i to, w jaki sposób odbierają otaczający ich świat.

Trzy grosze od autorów:

Karolina Rogowska

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest organizacją ogólnopolską wspierającą osoby z jednoczesną dysfunkcją dwóch podstawowych zmysłów, jakimi są wzrok i słuch. Niestety społeczeństwo niewiele wie na temat głuchoślepoty oraz na temat osób zmagających się z taką niepełnosprawnością. W związku z tym postanowiliśmy wyprodukować film dokumentalny pokazujący, że osoby głuchoniewidome są wśród nas – żyją tuż obok. Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, gdyż dzięki takiemu działaniu możemy dotrzeć do większej liczby odbiorców. Ludzie chcą pomagać, ale nie zawsze mają taką możliwość. Crowdfunding daje taka sposobność, bo przecież dając tak niewiele, można zrobić tak wiele dobrego dla innych ludzi :)

Kliknij i rozwiń

4. Książki

Książka “Królestwo Buddy”

Platforma: PolakPotrafi.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 15 000 zł

Tomek Augustyniak, niezależny dziennikarz i korespondent w Azji Południowej, wydaje debiutancką książkę reporterską. “Królestwo Buddy” ma być pierwszą polską książką o powojennej Sri Lance. Jeśli chcecie poznać odpowiedź na pytanie co się stało z Tamilskimi Tygrysami i dlaczego żołnierze stawiają na północy Sri Lanki świątynie i posągi Buddy – koniecznie zainteresujcie się tą zbiórką. Książka ma już potencjalnego wydawcę. Ma się ukazać w przyszłym roku.

Trzy grosze od autora:

Tomek Augustyniak

Azja Południowa i w ogóle cała dalsza zagranica są w polskim dziennikarstwie bardzo niedocenione, bo redakcji nie stać na utrzymywanie tam etatowych korespondentów. Wspierając to przedsięwzięcie internauci umożliwiają robienie takiego dziennikarstwa, jakie im się podoba – nie tworzonego byle jak, zza biurka w redakcji, tylko z miejsca wydarzeń. Społeczność to ciągle niedoceniony zasób w profesjonalnym dziennikarstwie i reportażu, a książki powstają przecież dla czytelników. Dzięki finansowaniu społecznościowemu wokół przedsięwzięcia powstaje krąg zainteresowanych odbiorców, a ja mogę poznać opinie czytelników na tematy, które poruszam w książce jeszcze zanim zostanie ukończona.

Kliknij i rozwiń

Kryminał w stylu retro

Platforma: Polakpotrafi.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 3 000 zł

Katarzyna Podczaska to miłośniczka Kujaw i autorka ponad 40 publikacji na temat zabytków, folkloru i historii tych terenów. Teraz chce wydać powieść. Będzie to pierwszy kryminał o Inowrocławiu. Akcja dziać będzie się w roku 1909 r., w niezwykłej belle epoque. Co ciekawe, wiele wątków w powieści będzie autentycznych, zaś cała geograficzno-architektoniczna warstwa została odwzorowana z niezwykłą szczegółowością, także śledząc wydarzenia opowieści znajdziemy prawdziwe ulice i budynki. Wydanie książki planowane jest na 17 listopada 2017 roku.

Trzy grosze od autorki:

Katarzyna Podczaska

Warto wesprzeć mój projekt porusza serca ludzi, którzy żyjąc i pracując w moim mieście, nie zdają sobie do końca sprawy z historii, której co dzień dotykają. Poza tym będzie to pierwsza powieść o tym mieście, które ma bogatą przeszłość, wartą nie tylko opisania, ale i sfilmowania. Wybrałam crowdfunding by odkryć w sobie nowe możliwości i poznać ciekawych ludzi. Już teraz mogę powiedzieć, że odniosłam sukces, bo pierwszy raz jestem scenarzystą, dziennikarzem i filmowcem. Mam już pomysł na nowy cykl filmowy o moim mieście pt. “Wakacje z duchami”, ale o tym na razie sza…

Kliknij i rozwiń

5. Sport

Nowy metabolizm – aktywne niezależnie od wieku

Platforma: PolakPotrafi.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 14 000 zł.

Płyta treningowa ” Nowy Metabolizm” wraz z książką , to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Celem akcji jest profesjonalne nagranie i wydanie płyty złożonej ze specjalnych programów treningowych stworzonych pod kątem kobiet po 30/40/50 roku życia, u których metabolizm systematycznie zwalnia. Joasia ma 35 lat i jest fizjoterapeutą, a także instruktorem fitness i trenerem. Jej pasją jest praca z kobietami, które przeskoczyły już próg magicznej 30 oraz matkami, którym dedykuje swoją płytę.

Trzy grosze od autorów:

Joanna Królikowska

Naszą kampanię warto wesprzeć, ponieważ biorą w niej udział zwykle, prawdziwe kobiety. Pracujące matki Polki, nie modelki fitness, nie 20-letnie dziewczyny, nie profesjonalistki… Czyli takie kobiety, których jest najwięcej. To tylko garstka spośród tysięcy. Chcemy udowodnić, że pasja do sportu i aktywności stoi ponad sztucznie stworzone bariery. Wybrałyśmy taką formę zbiórki z prostego powodu – ograniczeń finansowych do realizacji projektu. Po drugie w taki sposób możemy trafić właśnie do kobiet takich jak my :)

Kliknij i rozwiń

Mamy wielkie serca, w małych ciałach. I marzenia! Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei

Platforma: Zrzutka.pl

Model: oparty na nagrodach

Cel: 28 000 zł

Zbiórka organizowana jest przez Fundację Move Now, która prowadzi klub sportowy “Badminton dla wszystkich”. Jej celem jest upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych. Klub “Badminton dla wszystkich” prowadzi regularne zajęcia i treningi parabadmintona dla osób niepełnosprawnych. Dzięki organizowanej przez klub zbiórce, Daria i Oliwia – zawodniczki parabadmintona klasy SS6, będą mogły wyjechać na Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei, w listopadzie 2017 r. Udział w zawodach jest ogromną szansą dla dziewczyn na ich sportowy rozwój, a także na punkty w kwalifikacji ogólnoświatowej, a może i na medale.

Trzy grosze od autorów:

Dorota Gawrońska-Popa

Nasza akcja jest działaniem wspierającym i upowszechniającym sport osób niepełnosprawnych. Parasportowcy są często wzorem dla innych osób niepełnosprawnych, swoim zapałem zarażają innych, nie tylko do uprawiania sportu, ale zwyczajnie do wyjścia z domu i podjęcia aktywności. Parabadminton będzie rozgrywany po raz pierwszy na Olimpiadzie w Tokio za trzy lata, moje zawodniczki mają po 14 lat, także z uwagi na wiek, za 3 lata mogą mieć szansę na udział w Olimpiadzie. Dzięki wyjazdom na turnieje prabadmintona i na Mistrzostwa Świata w Korei w tym roku, dziewczyny zdobywają doświadczenie z zawodnikami z całego świata w swojej klasie SS6 i cenne punkty.

Kliknij i rozwiń

6. Wydarzenia

Stwórz z nami 10. edycję Nocnych Teatraliów Strachy!

Platforma:Odpalprojekt.pl

Model: Oparty na nagrodach

Cel: 3 500 zł

Teatr s.t.r.a.c.h (co w rozwinięciu oznacza strasznie trudno analizować czyjąś historię), czyli siódemka zaangażowanych artystycznie przyjaciół, organizuje 10. edycję Nocnych Teatraliów “STRACHY”. Inicjatywa istnieje od 2007 roku. Wtedy właśnie powstał Festiwal Nocne Teatralia Strachy, który początkowo zrzeszał tylko teatry niezależne, do których z upływem czasu dołączyły także inne sztuki alternatywne. W takiej formie festiwal trwa do dziś. Skąd pomysł na Strachy? Jak mówią autorzy – przede wszystkim z fascynacji różnorodnymi przejawami ludzkiej twórczości oraz potrzeby aktywnego uczestniczenia w nich. Festiwal odbywa się w Krośnie we wrześniu.

Trzy grosze od autorów:

Teatr s.t.r.a.c.h

Jesteśmy grupą przyjaciół, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Działamy w niedużym mieście, opierając swoją pracę na sile wolontariatu i wspólnego działania. Dzięki temu, pod koniec każdego lata wracamy do Krosna, by zgromadzoną energię przełożyć na zadowolenie naszych widzów i gości Festiwalu. Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, ponieważ lubimy przekraczać granice oraz wierzymy w potęgę osób, które dążą do tego samego celu. Akcja daje możliwość dołożenia od siebie grosika każdej osobie, której nieobojętny jest los kultury w Polsce.

Kliknij i rozwiń

7. Inicjatywy społeczne

Trasa “German Death Camps” w USA

Platforma: Zrzutka.pl

Model: Donacyjny

Cel: 100 000 zł

Fundacja Tradycji Miast i Wsi organizuje już po raz kolejny zbiórkę na wsparcie przeciwdziałaniu fałszowania historii. Tym razem planuje ona stworzyć autobus-muzeum, w którym znajdzie się ekspozycja poświęcona historii Polski podczas II wojny światowej. Wyruszy on w trasę po amerykańskich ośrodkach akademickich. Fundacja z sukcesem na początku tego roku zorganizowała już jedną akcję informacyjną na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Mobilny billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” przejechał trasę z Wrocławia do Londynu na przełomie stycznia i lutego 2017.

Trzy grosze od autorów:

Dawid Hallmann

Wobec powtarzających się zwrotów “polskie obozy śmierci” nie można pozostać obojętnym. Dlatego chcemy pokazać mieszkańcom Stanów Zjednoczonych historię Polski podczas II wojny światowej, tak by już nikt nie mylił kata i ofiary, zbrodni i bohaterstwa. Forma, którą wybraliśmy, czyli mobilne muzeum w zaadaptowanym autobusie gwarantuje, że odbiorcy otrzymają konkretną wiedzę historyczną, a nie tylko hasła. Na początku tego roku udało nam się dzięki crowdfundingowi zorganizować trasę mobilnego billboardu “German Death Camps”. Mimo iż projekt w USA wymaga nakładów ponad 10 razy większych, wciąż idziemy tą drogą. Dlaczego? Bo dzięki niej możemy zachować pełną niezależność. To dla nas ważne.

Kliknij i rozwiń

Odzież dla Mangyan z Filipin

Platforma:Pomagam.pl

Model: Donacyjny

Cel: 400 zł

Zbiórka na odzież dla mieszkańców jednej z filipińskich wysp jest jedną z bardziej nietypowych akcji. Kamil, autor zbiórki, mieszka na wyspie Oriental Mindoro od lutego 2017 roku. W górach na wyspie nadal mieszkają rdzenni mieszkańcy. Po raz pierwszy Kamil odwiedził ich w kwietniu tego roku, aby zanieść im ubrania których najbardziej potrzebują. Od września temperatura w górach spadnie poniżej 15 stopni, dlatego postanowił on zebrać pieniądze, aby pomóc przetrwać mieszkańcom tę porę roku.

Trzy grosze od autorów:

Kamil Paszkowski

Ostatnio rozmawialiśmy z Joe jest to Filipińczyk, który ma ogromne serce i bezpośredni kontakt z Mangyan tribe. Pytał nas ostatnio czy możemy się jeszcze raz wybrać z nim w góry i oferować im ubrania. Ludzi w tej wiosce jest wielu, dużo więcej niż jest pokazane na filmiku, niestety ja sam nie jestem w stanie zafundować takiej kwoty, żeby pomóc większej ilości osób dlatego zdecydowałem się na zbiórkę na tym portalu.

Kliknij i rozwiń

8. Dobroczynność

Na ratunek po burzy

Platforma: Zrzutka.pl

Model: donacyjny

Cel: 100 000 zł

Na skutek nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w połowie sierpnia, pięć osób poniosło śmierć, a około 50 zostało rannych. Zerwanych zostało około 120 dachów, zniszczone są liczne drogi i około kilkadziesiąt hektarów lasów. Pomorski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomił zbiórkę, która ma na celu pomoc poszkodowanym, którzy w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice w województwie pomorskim, stracili dobytek swojego życia. Środki, które zostaną zebrane zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc poszkodowanym.

Trzy grosze od autorów:

Pomorski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża

Polski Czerwony Krzyż to najstarsza polska organizacja humanitarna, która od początku swojego istnienia niesie pomoc potrzebującym. Tysiące osób i wolontariuszy darzy nas zaufaniem dzięki czemu możemy prężnie działać i nieść pomoc ludziom, którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic.
Wybraliśmy crowdfunding ponieważ jest to świetna oraz bardzo popularna idea, dzięki której możemy w krótkim czasie dotrzeć do sporej ilości osób i szybko ruszyć do potrzebujących.

Kliknij i rozwiń

Operacja miednicy dla Suni

Platforma: Pomagam.pl

Model: donacyjny

Cel: 2 000 zł

Sunia to trzyletni kundelek, który dużo już w swoim życiu wycierpiał. Została porzucona niedaleko miejsca zamieszkania obecnych właścicieli, którzy przygarnęli ją, mimo niedostatecznych warunków (mają już dwa inne psy). Sunia była radosnym i wesołym psem, aż do momentu wypadku. Najprawdopodobniej potrącił ją samochód, a sprawca uciekł z miejsca wydarzenia. Celem zbiórki jest zebranie środków na operację miednicy Suni, która przywróci psu pełną sprawność.

Trzy grosze od autorki:

Ewelina Bober

Co sprawia, że warto nas wesprzeć? Myślę, że sama historia naszej Suni. My chcemy tego uniknąć i uratować tą biedną psinę. Nasza Sunia była przybłędą, ktoś ją porzucił, przygarnęłam ją pomimo, że mam już dwa psy. Wycierpiała się już wystarczająco w swoim życiu. Na crowdfunding zdecydowaliśmy się, ponieważ obserwuje dużo zbiórek, które ludziom się udają. Przeważnie suma zawsze jest zebrana. Lepszą drogą jest zachęcanie ludzi do dobroci, do pomagania drugiemu człowiekowi, niż zaciąganie kredytu kilku letniego w banku.

Kliknij i rozwiń

  Mogą Cię zainteresować

  Skomentuj

  Jak korzystać z carsharingu? Krótki poradnik

  Przeczytasz w 20 minut Sharing economy
  Autor 3 sierpnia 2017

  Carsharing w Polsce można już traktować jako realną alternatywę dla innych form podróżowania w miastach. Jednak jak korzystać z usług tego typu? Przedstawiamy krótki poradnik, który krok po kroku pokaże, jak wygląda proces wynajmu i korzystania z samochodu w ramach carsharingu.

  Nasz poprzedni tekst o carsharingu z serii zamknęliśmy tymi słowami:

  “Carsharing miejski rozwija się w Polsce szybciej niż jego brat, czyli model P2P, dzięki czemu najpewniej zajmie silną pozycję w rodzimym krajobrazie sharing economy. W Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu swobodne podróżowanie do pracy wynajętym samochodem przestało już być czymś niezwykłym. (…) Wszystko wskazuje na to, że Polacy naprawdę polubili carsharing.”

  Ostatnie kilka tygodni to wzrost dostępności tego typu usług w Polsce – pojawienie się nowych podmiotów i ekspansja tych, które na rynku operują już od jakiegoś czasu. Niebawem usługi carsharingowe staną się nieodłącznym elementem krajobrazu dużych polskich miast, dlatego dobrze wiedzieć jak z nich korzystać. W naszym krótkim poradniku podpowiemy Ci:

  • czego będziesz w tym celu potrzebować i jakie wymagania musisz spełnić?
  • jak zlokalizować i wynająć pojazd?
  • co zrobić w sytuacji wypadku?
  • jak zakończyć korzystanie z usługi?

  Jako przykład posłuży nam jeden z największych rodzimych operatorów – krakowski (i od niedawna również warszawski) Traficar.

  Pobranie aplikacji i rejestracja konta

  By móc swobodnie korzystać z usług carsharingowych musisz spełnić kilka wymagań:

  • mieć ukończone 18 lat niektórzy operatorzy wymagają ukończenia 21 lat, jednak Traficar, jak i większość podobnych firm jako dolną granicę wieku wskazuje osiemnasty rok życia;
  • dysponować aktualnym prawem jazdy kategorii B niektórzy usługodawcy wymagają, by użytkownik miał określone doświadczenie, np. posiadanie uprawnień przez rok, jednak podobnie jak w przypadku granicy wiekowej są to sporadyczne wyjątki;
  • posiadać smartfona wynajęcie i korzystanie z samochodu wymaga instalacji dedykowanej aplikacji. Traficar jest dostępny obecnie na systemach Android i iOS.

  Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji będziecie musieli zarejestrować konto. Oprócz podstawowych danych takich jak adres e-mail bądź hasło należy także:

  • podać dane osobowe w oparciu o dokument potwierdzający tożsamość;
  • przypisać do konta dane karty płatniczej to za jej pomocą będą regulowane Twoje należności za wynajem samochodów;
  • zrobić zdjęcie pierwszej strony prawa jazdy służy to weryfikacji Twojego konta i uprawnień do prowadzenia pojazdu. Ważne: Traficar nie przechowuje tych fotografii, są one kasowane tuż po weryfikacji danych.

  Po podaniu wszystkich wymaganych informacji, następuje proces weryfikacji konta. Przebiega on bardzo sprawnie i nie powinien zająć dłużej niż godzinę. Po zakończeniu weryfikacji konto jest aktywowane. Od tej chwili możesz swobodnie korzystać z samochodów za pomocą aplikacji.

  Magdalena Hibner,
  Marketing Manager, Traficar

  Dane, o które prosimy użytkowników w ramach aplikacji, są niezbędne dla nas i dla bezpieczeństwa usługi. Nie wymagamy zdjęć dowodu osobistego, a zdjęcie prawa jazdy jest wykorzystywane tylko i wyłącznie w celu weryfikacji użytkownika, usuwane z systemu zaraz po jej dokonaniu.

  Użytkownik nie musi się martwić o udostępnianie danych, zabezpieczenia są wielopoziomowe i szyfrowane, ale z uwagi na ich bezpieczeństwo nie podajemy więcej szczegółów.

  Kliknij i rozwiń

  Zlokalizowanie i rezerwacja samochodu

  Teraz pora znaleźć najbliższy samochód. Poprzez aplikację (bądź przeglądarkę) możesz skorzystać z mapy, na której widoczne są wszystkie dostępne w danej chwili pojazdy. Dzięki geolokacji Traficar automatycznie wskaże Wam najbliżej zlokalizowany pojazd (jest on oznaczony symbolem “T”). Po wybraniu danego auta wyświetlają się wszystkie przydatne informacje takie, jak:

  • dokładna lokalizacja,
  • numer boczny auta,
  • orientacyjny czas dotarcia i optymalna trasa.

  Aby zarezerwować określony pojazd należy wybrać opcję “rezerwuj”. Wówczas samochód staje się niewidoczny dla innych użytkowników. Teraz masz 15 minut, aby dotrzeć do zarezerwowanego auta. Jeśli z jakichś powodów nie dotrzesz w tym czasie na miejsce, rezerwacja zostanie anulowana i cały proces rezerwacji należy rozpocząć ponownie. To mechanizm, który pozwala “odblokować” dostępność pojazdu dla innych użytkowników w końcu chodzi o sharing, prawda? :)

  Po dotarciu do zarezerwowanego samochodu musisz jeszcze sprawdzić numer boczny auta oraz zeskanować QR kod, aby otworzyć drzwi. Voila! Możesz korzystać z auta.

  Korzystanie z samochodu

  W drogę

  Po otwarciu samochodu masz 2 darmowe minuty na przygotowanie się do jazdy. W Twojej aplikacji pojawi się ankieta dotyczącą czystości pojazdu. Kluczyk lub karta znajduje się w schowku. Jeśli z pojazdem wszystko w porządku przygotuj się do bezpiecznej i komfortowej podróży i ruszaj w drogę!

  Pamiętaj, jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości skontaktuj się z infolinią Traficar.

  Opłaty

  Każdy operator wykorzystuje określone stawki i sposób naliczania opłat. Zazwyczaj jednak opierają się one na przejechanym dystansie i czasie podróży. Tak też jest w przypadku korzystania z Traficar. Płacisz za każdy przejechany kilometr oraz każdą minutę spędzoną w samochodzie.

  Rozliczenie następuje po zakończeniu jazdy, a należność jest pobierana z Twojego konta.

  Traficar umożliwia także zaparkowanie samochodu bez kończenia wynajmu. W takiej sytuacji doliczane są opłaty za czas parkowania. Parkowanie w płatnych strefach miejskich jest darmowe, jednak w przypadku korzystania z parkingów prywatnych użytkownik ponosi koszty we własnym zakresie.

  Chcesz sprawdzić, ile będzie kosztować Cię podróż jeszcze przed wynajmem samochodu? Wejdź w aplikację lub na stronę Traficar. Znajdziesz tam mapę, na której możesz wyznaczyć początek i koniec trasy, a następnie obliczyć koszt przejazdu.

  Mamy problem

  Jeśli podczas korzystania z Traficara spowodowałeś wypadek lub uszkodziłeś samochód, zgubiłeś klucz do samochodu lub przydarzyło Ci się cokolwiek innego,  nie panikuj! W takiej sytuacji zadzwoń na całodobową infolinię Traficar i poinformuj konsultanta o zaistniałej sytuacji. On podpowie Ci jakie kroki musisz podjąć. Pamiętaj nie rób nic na własną rękę!

  Jeśli miałeś wypadek, ale nie ma potrzeby wzywania na miejsce zdarzenia policji, należy wypełnić druki szkody (w dwóch egzemplarzach). Standardowe druki szkody do wypełnienia znajdują się w bagażniku samochodu, pod dywanikiem.

  Nie musisz także martwić się o ubezpieczenie. Nie ponosisz kosztów dodatkowego ubezpieczenia. W stawkach za korzystanie z usługi Traficar zawiera się pełne ubezpieczenie samochodu.

  Oddaję auto

  Dotarłeś już do celu? Zostawiając pojazd dla kolejnych użytkowników pozostaw klucz w schowku. Pamiętaj także, aby zadbać o porządek. W końcu jedną z największych wartości gospodarki współdzielenia jest wzajemne zaufanie i szacunek.

  Dla sfinalizowania usługi w aplikacji naciśnij “zakończ wynajem”. Tylko przypominamy być może coś oczywistego – auto musisz pozostawić na terenie miasta, w którym operuje dostawca carsharingowy.

  Wahasz się?

  Ciągle zastanawiasz się czy warto korzystać z carsharingu? To przede wszystkim wygoda, oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. A niebawem forma poruszania się po mieście tak oczywista, jak tradycyjna komunikacja miejska.

  • Za pomocą swojego smartfona masz dostęp do całej floty aut dostępnej na terenie całego miasta.
  • Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich danych, które po weryfikacji konta zostaną automatycznie usunięte.
  • W razie problemów masz dostęp do całodobowej infolinii, gdzie konsultanci pomogą rozwiązać każdą zagwostkę.
  • Każdy samochód jest ubezpieczony, nie ponosisz więc dodatkowych opłat.
  • Nie musisz płacić za parking na terenie strefy miejskiej.
  • Nie masz również ograniczeń czasowych wypożyczania samochodów, możesz więc korzystać z nich o każdej porze dnia i nocy.

  Jeżeli to jeszcze nie przekonuje Cię to spróbowania carsharingu, być może niebawem zrobią to Twoi znajomi ;)

   Mogą Cię zainteresować

   Skomentuj

   Lipcowe zbiórki crowdfundingowe, czyli kogo wesprzeć?

   Przeczytasz w 20 minut Crowdfunding
   Autor 31 lipca 2017

   Także w trakcie wakacji nie próżnujemy i monitorujemy najciekawsze zbiórki w sieci. Może to jest ten właśnie moment, aby przesłać trochę dobrej wakacyjnej energii i wesprzeć jakąś kampanię?

   Przygotowaliśmy dla Was jak co miesiąc zbiórki z 8 kategorii:

   1. Technologia.
   2. Muzyka.
   3. Film/wideo.
   4. Książki.
   5. Sport.
   6. Wydarzenia.
   7. Inicjatywy społeczne.
   8. Dobroczynność.

   Skontaktowaliśmy się z projektodawcami najciekawszych akcji i poprosiliśmy ich o odpowiedzi na dwa pytania:

   1. Co sprawia, że warto wesprzeć Waszą kampanię?
   2. Dlaczego zdecydowaliście się na crowdfunding?

   Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś bliskiego swojemu sercu!

   1. Technologia

   Poduszkowiec rozpoznawczo-badawczy

   Platforma: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel zbiórki: 3 200 zł

   Zapamiętajcie tę dwójkę małych wynalazców, ponieważ będzie jeszcze o nich głośno w przyszłości. Adam i Bartek należą do koła robotyki w Legionowie Legrobot i wspólnie zbudowali drona. Chłopców poniosła fantazja i zbudowali heksakopter o dużym zasięgu. Później wpadli na pomysł, aby stworzyć coś niepowtarzalnego, co pozwoliłoby dostawać się do trudno dostępnych miejsc i mieć możliwość wydostawania z nich różnych rzeczy. Tak pojawił się pierwszy pomysł budowy poduszkowca. Adam i Bartek pracują obecnie nad prototypem urządzenia.

   Trzy grosze od autorów:

   Adam Moszczyński

   Jesteśmy grupą ambitnych gimnazjalistów z jedną wielką pasją i dużym doświadczeniem jak na nasz wiek. Zbudowaliśmy już kilka w pełni działających drukarek 3D oraz frezarek CNC. Budując nasz własny poduszkowiec na silnikach odrzutowych postanowiliśmy zrobić duży krok naprzód i jednocześnie spełnić swoje marzenia młodego wynalazcy.

   Dlaczego crowdfunding? Jest to świetny sposób na dotarcie do osób, które doceniają to, co robimy lub widzą w tym potencjał. Uzbieranie pełnej sumy pozwoli nam na zbudowanie pierwszej takiej maszyny w Polsce!

   Kliknij i rozwiń

   2. Muzyka

   Autorska płyta Eli Dębskiej

   Platforma: Wspieram.to

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 18 000 zł

   Ela wydaje swoją pierwszą autorską płytę, a jej motto brzmi: teraz albo nigdy! Płyta ma zostać  ukończona w listopadzie, a ukazać się w grudniu na gwiazdkę. Materiał na płytę jest w 100% autorski, z tekstami Eli, które pisała przez wiele lat i z jej oryginalną muzyką. Zawsze wzorowała się na wspaniałych artystach, z niektórymi miała zaszczyt współpracować i uczyć się jak powstaje prawdziwa sztuka. Do tej pory chowała się za piosenkami innych artystów, ale teraz chce wyjść i pokazać swoim fanom jaka jest naprawdę.

   Trzy grosze od autorki:

   Ela Dębska

   To moja pierwsza w pełni autorska płyta, ale zagrałam już masę koncertów i zauważyłam, że daję ludziom coś więcej niż tylko dźwięki. Bazuję w swoim śpiewaniu na emocjach i uczuciach, mówię o tym, że czasami boimy się otworzyć przed innymi, żeby nie narazić się na śmieszność czy odrzucenie przez co coraz bardziej popadamy w pułapkę pozorów.

   Wybrałam crowdfunding, ponieważ ludzie, którzy słuchają mnie tworzą jakąś wspólnotę wrażliwych, wartościowych i pełnych ciepła ludzi, którzy chcą się wzajemnie wspierać i liczyć na siebie.

   Kliknij i rozwiń

   Wydanie dema OTHIS!

   Platforma: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 5000 zł

   Paweł założył OTHIS parę lat temu, a dzisiaj ten metalowy zespół z Koszalina zamierza nagrać utwory na swoje demo. Na przestrzeni lat OTHIS zagrał wiele koncertów, między innymi z: Kabanos, Oberschlesien, Alastor czy Turbo. Udało im się także zdobyć takie osiągnięcia, jak 2-gie miejsce na przeglądzie w Cewicach, czy wygrana teledysku na Łowcach Talentów. Mówią, że łączy ich muzyka i chęć dzielenia się nią.

   Trzy grosze od autora:

   Kevin Ćwiek

   Każdy ma marzenia i chce je spełnić. My robimy to co lubimy i cieszymy się, gdy podoba się to innym osobom, którzy stwierdzają, że warto nas wesprzeć.

   Niektóre projekty bardzo ciężko jest zrealizować z własnej kieszeni. Często robi się to kosztem jakości. Dzięki crowdfundingowi każdy może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc innym osiągnąć swój cel. Żyjemy w XXI wieku i to jest piękne, że dziś każdy może być sponsorem.

   Kliknij i rozwiń

   3. Film

   Serial Fatum

   Platforma: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 12 500 zł

   FATUM to serial, w którym ścierają się dwa światy – ten rzeczywisty, w którym funkcjonujemy na co dzień oraz fantastyczny, pełen tajemnic i upiornych opowieści. Ekipa projektu planuje nakręcić odcinek pilotażowy. Jest to ważna część serialu, a także procesu produkcyjnego. Wierzą, że ich opowieść stanie się także inwestycją we wszystkich fanów mrocznych historii.

   Trzy grosze od reżysera:

   Wojciech Wojciechowski

   Wierzymy, że warto wesprzeć naszą kampanię, gdyż działamy motywowani wiarą nie tylko w projekt, ale także w to, że nie brakuje w Polsce odbiorców, którzy oczekują historii z dreszczykiem oraz produkcji tworzonych na bazie pasji i profesjonalnego przygotowania. Chcemy w praktyce podbijać serca miłośników grozy i współczesnych baśni.

   Zdecydowaliśmy się na crowdfunding przede wszystkim dlatego, że staramy się myśleć i działać w sposób nowoczesny. Nieocenionym atutem zdobywania w ten sposób środków na produkcję jest wolność twórcza. Czujemy także, że już na etapie jej początków możemy tworzyć społeczność przyszłych fanów – owoców naszej pracy. A odbiorcy, czyli w naszym przypadku zadowoleni widzowie to nadrzędny cel naszej pracy.

   Kliknij i rozwiń

   4. Książki

   Już taki jestem mamo

   Platforma: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 2 300 zł

   “Już taki jestem… Mamo!” to  książka napisana przeze Kamilę, czyli “zwyczajną matkę wariatkę i Babę Jagę w jednym” – jak sama określa siebie autorka. Opowiada ona prawdziwą historię dziecka z ADHD. Kamila napisała ponad 100 stron, a kwota 2300 zł to koszt wydania 200 egzemplarzy w wydawnictwie Black Unicorn.

   Trzy grosze od autorki:

   Kamila Babińska

   Wsparcie mojego projektu sprawi, że dojdzie do skutku wydanie książki, która jest wyjątkowa, bo opisana jest w niej prawdziwa historia chłopca z ADHD. Pomimo tego, że na rynku jest wiele książek o ADHD, to są to książki głównie naukowe. Nie ma natomiast takiej, która opisuje przez co przechodzą rodzice i dziecko w trakcie tej choroby.

   Zdecydowałam się na finansowanie społecznościowe, bo zależy mi na szybkim wydaniu książki, tak aby mogła ona jak najszybciej pomóc innym. Poza tym crowdfunding niesamowicie integruje ludzi, daje kopa do wspierania następnych projektów. Spełnia szybciej marzenia :)

   Kliknij i rozwiń

   Non-fiction – nieregularnik reporterski

   Platforma: Wspieram.to

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 35 000 zł

   “Non/fiction – nieregularnik reporterski” to nowy, niezależny magazyn, w którym najważniejsze są prawdziwe historie. Będzie to pierwsze tego typu czasopismo na polskim rynku. Dzięki Non/fiction wielu obecnych i przyszłych reporterów będzie mogło publikować świetne teksty na różne tematy społeczne. Dla autorek nie ma tematów “nudnych”, czy “mało sexy”.

   Trzy grosze od autorek:

   Karolina Bednarz i Dorota Groyecka

   Literatura faktu zyskuje w Polsce coraz większe grono czytelników, ale nadal brakuje tytułów, na łamach których można znaleźć reportaż prasowy. „Non/fiction” będzie kwartalnikiem poruszającym ważne społecznie tematy, często ignorowane przez masowe media.W swoim projekcie postawiłyśmy na niezależność – od reklamodawców, dużych wydawców czy korporacji.

   Włożyłyśmy sporo czasu i energii, a także własnych środków w założenie magazynu i przygotowanie materiałów do pierwszego numeru. Naturalne wydało się nam zwrócenie w stronę miłośników niezależnej prasy oraz reportażu, i poproszenie o wsparcie magazynu na starcie. Wierzymy w siłę oddolnych inicjatyw i same wspieramy podobne projekty. Mała reporterska rewolucja wymaga zaangażowania obu stron.

   Kliknij i rozwiń

   5. Sport

   Szablistki Mistrzynie Polski

   Platforma: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 6000 zł.

   Mistrzynie Polski w szabli – Klaudia, Nina, Aniela i Pola – zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn trenują codziennie. By mogły dalej rozwijać swoje umiejętności, potrzebują sprzętu do prowadzenia walk treningowych (dwa bębny, kable oraz aparat sędziowski). Taki komplet kosztuje 6 000 zł. Zawodniczki w każdym sezonie sportowym startują w 12-16 turniejach. Reprezentowały już Polskę w Pucharach Europy.

   Trzy grosze od autora:

   Wysoka wartość sportu szermierczego polega na tym, iż angażuje on pełnię fizycznych i psychicznych właściwości człowieka. Ważnym elementem treningu są walki. Aby były one przeprowadzane jak na zawodach, potrzebne jest wyposażenie turniejowe, na które zbieramy pieniądze.

   Crowdfunding to niezwykła idea, która pokazuje, że są wśród nas ludzie, chcący pomóc drugiemu człowiekowi. Z jednej strony jest to dla nas możliwość na zebranie niezbędnych pieniędzy, z drugiej – doskonała okazja do pokazania, że potrafię się dzielić, że wspólnie możemy naprawdę wiele i z uśmiechem na twarzy położyć się spać, w lepszym humorze, bo kiedy człowiek dzieli się z innymi, to staje się prawdziwe szczęśliwy.

   Kliknij i rozwiń

   Project We Are Patriots

   Platforma: Fans4club

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 15 000 zł.

   Akcja ma na celu zapewnienie najlepszych warunków treningowych dla drużyny Patriotów, finansując pobyt w Polsce zagranicznego trenera. W Stanach Zjednoczonych będących największym rynkiem reklamowym i finansowym świata, futbol nie ma sobie równych.  Również w Polsce dynamicznie rozwija się krajowa liga PLFA. W Poznaniu od prawie pięciu lat funkcjonują Patrioci – klub, który obecnie zbiera pieniądze na zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca zza oceanu, który mógłby pomóc ich zawodnikom w dalszym podnoszeniu umiejętności oraz wspomóc młodych trenerów w urozmaiceniu ich warsztatu trenerskiego.

   Trzy grosze od autora:

   Od samego początku istnienia naszego klubu dokładamy wszelkich starań, żeby stworzyć młodym zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwoju ich talentu. Rezultatem naszych działań było powstanie w Poznaniu pierwszego w Polsce stadionu przeznaczonego do futbolu amerykańskiego i rozbudowanie bazy treningowej wokół niego. Obecnie chcemy zbudować zespół w oparciu o własnych wychowanków, a nie gwiazd ściąganych zza oceanu przy wsparciu trenerskim.

   Zachęceni wyrazami sympatii płynącymi ze strony kibiców zdecydowaliśmy się na akcję, która pozwoli im także współuczestniczyć w życiu klubu i dołożyć mniejszą lub większą cegiełkę w jego rozwój.

   Kliknij i rozwiń

   6. Inicjatywy społeczne

   Raki Gostyń

   Platforma: Fundujesz.pl

   Model: donacyjny

   Cel: 1 200 zł

   Celem zbiórki jest zakup urządzenia do malowania linii na boisku, z myślą o lokalnym klubie Raki Gostyń. Stowarzyszenie Sportowe „Raki Gostyń” to organizacja, której zadaniem jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców miejscowości Gostyń. Sztandarową inicjatywą stowarzyszenia jest drużyna piłkarska Raki Gostyń, która dynamicznie rozwija się wraz ze skupioną wokół niej młodzieżą, trenującą i grającą w ramach dwóch grup wiekowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zawodników, kadry szkoleniowej i zarządu drużyny te z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach ligowych tyskiego podokręgu, a także lokalnych turniejach piłkarskich.

   Trzy grosze od autorów:

   Uważamy, że warto wesprzeć naszą akcję ze względu na unikatowy charakter celu zbiórki. Zakupiona maszyna może służyć nie tylko samemu klubowi Raki Gostyń, ale również może być użyczana innym grupom i zainteresowanym. Akcja ma też zaktywizować społeczność lokalną i pokazać, że wspólnymi siłami można zrobić coś fajnego dla wspólnego celu.Zdecydowaliśmy się na crowdfunding ze względu na innowacyjny charakter tego typu zbiórek. Chcemy pokazać, że jest to atrakcyjny i bezpieczny sposób na organizację zbiórki funduszy na jakiś cel.

   Kliknij i rozwiń

   Na nowo śmieci (Pracownia Ekologiczna)

   Platforma: Zrzutka.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 7 000 zł

   Dziewczyny – Gosia, Julia, Kaja i Roberta – poznały się półtora roku temu, gdy zostały zaproszone do poprowadzenia cyklu warsztatów ekologicznych w Kuchni Spotkań IKEA. Obecnie cel czterech założycielek to otworzyć w Warszawie pracownię, w której będą one prowadziły warsztaty dotyczące ekologicznego, naturalnego i zrównoważonego stylu życia oraz edukowały w tychże tematach.

   Trzy grosze od autorek:

   Julia, Gosia, Kaja i Roberta

   Chcemy otworzyć ekologiczną pracownię, by udowodnić, że istnieje alternatywa dla niezdrowej żywności, kosmetyków z drogerii i wyrzucania rzeczy do kosza. Będzie to miejsce, w którym oprócz ciała, zadbamy też o ducha, w czym pomogą warsztaty antystresowe. To będzie wyjątkowe – a możliwe również, że jedyne takie – miejsce na mapie Warszawy.

   Dzięki zebranym funduszom będziemy mogły odświeżyć lokal i przygotować go do przyjęcia uczestników warsztatów. Przy okazji dowiedziałyśmy się też, jak duże jest zapotrzebowanie na tego rodzaju pracownię.

   Kliknij i rozwiń

   7. Dobroczynność

   Znikający bracia

   Platforma: Zrzutka.pl

   Model: donacyjny

   Cel: 110 000 zł

   Oprócz tego, że Adam i Andrzej są braćmi, obaj poruszają się na wózkach inwalidzkich w wyniku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA), który jest chorobą genetyczną o charakterze postępującym. Oznacza to, iż można jedynie próbować spowalniać proces chorobowy np. dzięki systematycznej rehabilitacji. W związku z tym, na przestrzeni lat choroba pozbawiła ich sił w tak dużym stopniu, potrzebują oni pomocy osób trzecich na co dzień. Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie własnego samochodu wyposażonego w platformę umożliwiającą samodzielny wjazd i wyjazd wózkiem inwalidzkim.

   Trzy grosze od autora:

   Myślę, że warto wesprzeć naszą kampanię, ponieważ samochód przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich oznacza dla nas wyjście do świata bardziej realnie niż wirtualnie, dając szansę na bodaj namiastkę niezależności. Wiemy, że wielu jest ludzi o dobrych, otwartych sercach, którzy może zechcą nas wspomóc w tym przedsięwzięciu.Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, ponieważ obecnie jest on bardzo popularną, o ile nie najpopularniejszą i niezwykle skuteczną formą zbierania funduszy na konkretny cel.

   Kliknij i rozwiń

   Pomóżmy wrócić Ani do zawodu…

   Platforma: Pomagam.pl

   Model: donacyjny

   Cel: 25 000 zł

   Ania była aktywna zawodowo jako kierowca ciężarówki. Podczas załadunku uległa wypadkowi w pracy, w wyniku czego poważnie uszkodziła swoje kolano. Czekają ją teraz kosztowne operacje i rehabilitacje, by mogła powrócić na szlak. “Truckers Family” organizujący zbiórkę to grupa kierowców jeżdżących na co dzień zawodowo wspierających Anię.

   Trzy grosze od autorki:

   Warto wesprzeć naszą kampanię, gdyż pomoże ona Ani szybko wrócić do zawodu, który kocha. Zawód kierowcy wymaga pełnej sprawności. To nie tylko siedzenie za kółkiem, ale też obsługa naczepy i zabezpieczenie ładunku. W tej chwili Ania jest po pierwszej operacji i czeka ją jeszcze przeszczep więzadła krzyżowego ACL. Implant jest nierefundowany z NFZ, a bez niego Ania mocno odczuwa niestabilność kolana.Wybraliśmy ten sposób zbiórki, gdyż sami pomagaliśmy już w ten sposób i chcielibyśmy teraz pomóc Ani. Bardzo prosimy o wsparcie!

   Kliknij i rozwiń

   8. Wydarzenia

   Dharma Festiwal

   Portal: PolakPotrafi.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 5 000 zł

   Dharma Festival to święto muzyki elektronicznej (psy, goa, ambient, chillout) organizowane od 5 lat w północnej Polsce. Festiwal rośnie w siłę, ale niestety w tym roku zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja – uszkodzenie agregatu w drodze powrotnej oraz dodatkowe koszty związane z wynajęciem ośrodka. Aby Dharma mogła odbyć się w tym roku potrzebne jest wsparcie.

   Trzy grosze od autorki:

   Projekt Dharma Festival powstał z naszych własnych potrzeb. Chcieliśmy stworzyć miejsce dla każdego, wydarzenie, podczas którego będziemy czuli się jak w domu, wśród rodziny, ale także mogli dobrze się wybawić. Kiedy zaczęliśmy naszą pracę w zasadzie nie było takiego wydarzenia w Polsce, skierowanego także do rodziny, z warsztatami, prelekcjami, sklepami z hand made’m i pysznym unikalnym jedzonkiem, do tego nagłośnieniem i dekoracjami na najwyższym poziomie.

   Niestety nie zawsze wszystko udaje się na 100%, w tym roku sytuacje nieprzewidziane i w tym roku mamy opłaty, na które nie ma już pieniędzy z ogólnego budżetu imprezy. Stąd nasz pomysł na crowdfunding. Chcieliśmy, żeby odbiorcy i potencjalne osoby chętne do wsparcia naszego projektu mogły nam w pełni zaufać.

   Kliknij i rozwiń

   Lilac zbiera na rejestrację live session

   Platforma: Odpalprojekt.pl

   Model: oparty na nagrodach

   Cel: 1 000 zł

   Lilac to zespół-tercet, który w trakcie jednej z sesji koncertowych chcę zrealizować tzw. nagranie live session. Live session to nagranie wykonania utworu w przestrzeni, format znany z serii koncertów NPR Tiny Desk Concerts czy radiowych sesji KEXP. Przy pomocy wprawionych filmowców ta surowa forma jest w stanie zamienić się w prawdziwe dzieło sztuki, uchwytujące subtelne detale występu muzycznego, uciekające w innych okolicznościach naszej percepcji.

   Trzy grosze od autorów:

   Nasza kampania adresowana jest przede wszystkim do fanów naszego zespołu i nie tylko. Chcemy, aby nasi słuchacze mogli zobaczyć wykonanie niektórych utworów na żywo/w nieco zmienionych aranżacjach.Model crowdfundingowy pozwala na bardzo bezpośredni i obustronny kontakt z publicznością – darczyńcy wiedzą, że każda wpłata zostanie odnotowana, a każda nagroda dostarczona. Taki personalny obraz współfinansowania może w dobrych warunkach doprowadzić do skonsolidowania silnej wspólnoty i poczucia kolektywnego osiągania celów.

   Kliknij i rozwiń

    Mogą Cię zainteresować

    Skomentuj